O mne

Stolnotenisový tréner - Simona Daubnerová Narodila som sa v roku 1988 v Bratislave. Vzhľadom na fakt, že obaja rodičia v mladosti profesionálne športovali, sa odo mňa nič iné ako profesionálny šport nedalo očakávať. Napokon, mamina je sama veľmi úspešná hráčka a trénerka stolného tenisu. Hoci som vyštudovala ekonómiu na univerzite v Bratislave, zatiaľ ma profesionálne nič nepriťahuje viac ako šport. So stolným tenisom som začala v roku 1996 po tvrdých rokoch tréningov gymnastiky a plávania. Vtedy som ešte netušila, že sa stolný tenis stane mojou prácou a koníčkom zároveň.

Mojím hlavným stolnotenisovým trénerom bola vždy mama. Nikto pre vás neobetuje toľko čo rodičia a v mojom prípade to platilo dvojnásobne. Mamina ma naučila všetko čo o ping-pongu vedela a spoločne s ocinom mi dali možnosť ďalej sa rozvíjať. Chodila som na sústredenia do zahraničia, počúvala rôznych trénerov, získavala skúsenosti na medzinárodných turnajoch. Dnes viem, že to bol najväčší dar, ktorý mi rodičia do života dali.

Svoj prvý medzinárodný stolnotenisový turnaj som vyhrala v roku 2000, keď som s družstvom vyhrala medzinárodné majstrovstvá Belgicka, v tom istom roku sme skončili v Poľsku štvrté. Od tohto roku som patrila do reprezentačného výberu stolných tenistov Slovenskej republiky. To som už mala doma na policiach dlhé zástupy pohárov, medailí a ocenení z krajských a celoslovenských majstrovstiev a bodovacích turnajov. Napokon som v roku 2004 vyhrala Slovenský pohár juniorov a o rok neskôr aj Slovenský pohár žien. V tom istom roku som sa stala aj jeho celkovou víťazkou. Keď sme v roku 2004 vyhrali 2. Bundesligu v Rakúsku, rozhodla som sa pôsobiť natrvalo v zahraničí. Od sezóny 2004/2005 tak reprezentujem v najvyššej, 1. Bundeslige, rakúsky klub UTTC Halbturn.